• June 13, 2024

تور آنتالیا

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه، کشوری فرا قاره‌ای است که عمدتاً در شبه جزیره آناتولی در غرب آسیا، با بخش کوچکی در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است که از شمال با دریای سیاه مرز مشترک دارد. ترکیه با کشور های بسیاری مرز مشترک سیاسی دارد. ترکها اکثریت قریب به اتفاق جمعیت کشور و کردها بزرگترین اقلیت جمعیتی در این کشور هستند. آنکارا پایتخت ترکیه است، در حالی که استانبول بزرگترین شهر و مرکز مالی آن است و شهر های دیگر توریستی مانند آنتالیا در این کشور قرار دارند که دلیل محبوبیت سفر های تفریحی مانند تور آنتالیا می‌باشد.

 

گردشگری در ترکیه تقریباً هر ساله افزایش یافته است و بخش مهمی از اقتصاد این کشور محسوب می‌شود. اگر شما هم تبلیغات تور آنتالیا یا دیگر شهر های ترکیه به چشم‌تان خورده است، بهتر است بدانید که این تبلیغات محدود به کشور ما نیست و وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه در حال حاضر گردشگری ترکیه را تحت پروژه های مختلف  تبلیغ می کند. ترکیه یکی از ده کشور مقصد توریستی برتر جهان است که بیشترین درصد بازدیدکنندگان خارجی از اروپا را دارد، به ویژه آلمان و روسیه. در سال ۲۰۱۹، ترکیه با ۵۱.۲ میلیون گردشگر خارجی از این کشور از نظر تعداد گردشگران بین المللی پس از ایتالیا در رتبه ششم جهان قرار گرفت.

 

ترکیه دارای ۱۹ مکان میراث جهانی یونسکو و ۸۴ مکان میراث جهانی در فهرست موقت‌ (آزمایشی) است. ترکیه دارای ۵۱۹ سواحل پرچم آبی است که آن را در رتبه سوم جهان قرار می دهد. استانبول دهمین شهر پربازدید جهان از نظر بازدید کننده سالانه تا سال ۲۰۱۸ است. آنتالیا با بیش از ۹ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۱، دومین شهر پربازدید ترکیه است و افراد زیادی از جهان در تور آنتالیا شرکت می‌کنند.

 

آنتالیا پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه و همچنین مرکز استان آنتالیا است. آنتالیا در سواحل جنوب غربی آناتولی که با کوه های توروس هم مرز است، بزرگترین شهر ترکیه در سواحل مدیترانه با جمعیت بیش از یک میلیون نفر در منطقه شهری آن است. توریست ها و مسافران تور آنتالیا، همواره مجذوب آب و هوای مدیترانه ای این شهر هستند.

 

شهری که آنتالیای کنونی است برای اولین بار در حدود ۲۰۰ سال قبل از میلاد توسط سلسله ای یونانی سکونت یافت ولی طولی نکشید که تحت تسلط رومیان قرار گرفت. در دوران حکومت رومیان شاهد پیشرفت آنتالیا هستیم، از جمله ساخت چندین بنای تاریخی جدید، مانند دروازه هادریان، و ازدیاد شهرهای مجاور. این شهر چندین بار در طول زمان تغییر کرده است اما هموار زیبایی بی‌نظیرش محفوظ بوده است.زیبایی معماری این شهر و همجواری آن با ساحل زیبایش، بی‌شک از دلایل سفر مسافران خارجی و طرفداران زیاد تور آنتالیا می‌باشد.

 

آنتالیا دارای آب و هوای مدیترانه ای گرم تابستانی یا آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب تابستانی است. ساکنان این شهر، تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و بارانی را تجربه می کنند. در حالی که بارش ها اغلب در زمستان شدید هستند، آنتالیا شهری بسیار آفتابی محسوب می‌شود. یخبندان و کاهش دما به زیر صفر درجه، گاهی اوقات در شب‌های زمستان، هر سال رخ می دهد، اما بارش برف در این شهر یک پدیده بسیار نادر است. بالاترین دمای هوای ثبت شده در این شهر تا به امروز در تاریخ اول جولای ۲۰۱۷ و ۴۵.۴ درجه سانتیگراد می‌باشد ولی به طور میانگین دمای این شهر در تابستان به ۳۴.۴ درجه سانتیگراد می رسد. رکورد کمترین دمای هوای ثبت شده در این شهر مربوط به ماه در فوریه است که دما به منهای ۴.۶ درجه سانتیگراد هم کاهش یافته بوده است. به خاطر این تابستان‌های گرم و زمستان‌های نسبتاً سرد است که از بهترین زمان ها برای سفر و شرکت در تور آنتالیا، اوایل بهار و پاییز می باشد.